Bērna veselība

Svarīga ir ne tikai peldēšanas prasmju apgūšana, bet arī citi aspekti, saistīti ar bērna veselību, uz kuriem nodarbības atstāj ļoti pozitīvu ietekmi.

Elpošanas sistēmas aktivizēšana

Atrodoties ūdenī, ieelpa ir apgrūtināta ūdens spiediena ietekmē uz krūšu kurvi un vēdera daļu, un vairākumā peldēšanas veidos mute un degums ilgu laiku atrodas ūdenī. Vienlaicīgi ūdens spiediens stimulē izelpu. Tāpēc tikai laba elpošanas tehnika nodrošina nepieciešamo ritmisko skābekļa nonākšanu organismā. Rezultātā, veicot peldapmācības vingrinājumus, nostiprinās visi elpošanas sistēmas muskuļi.

Sirds un asinsvadu sistēmas nostiprināšana

Ūdens, ietekmējot termoregulāciju un vielmaiņas procesus, pastiprina asinsriti, bet spiediens un ūdens pretestība ietekmē sirds darbību un asinsriti. Ūdenī ķermenis izjūt spiedienu, kas aug proporcionāli dziļumam, kā arī palielinoties peldēšanas ātrumam. Pārvarot slodzi, nostiprinās sirds muskuļaudi un palielinās tās dobumu tilpums. Sirds iegūst spēju darboties ekonomiski un uzlabojas visas asinsrites sistēmas darbība.

Organisma norūdīšana

Norūdīšanā piedalās praktiski visa organisma funkciju regulācijas sistēma, bet galvenā loma ir ādai. Ūdens ietekmē ādas asins vadi no sākuma sašaurinās un organisms atdod mazāk siltuma. Vienlaicīgi aktivizējas vielmaiņa un pastiprinās organisma siltuma veidošana, kas noved pie ādas asins vadu paplašināšanās un labāka asins nodrošinājuma ādai. Pateicoties saprātīgajam norūdījumam bērna organisms varēs labāk un ātrāk adoptēties mainīgajiem ārējiem apstākļiem. Bez tam norūdīšanās procesam piemīt pozitīva ietekme uz bērna rakstura veidošanos: veidojas ne tikai fizisks pamatojums pretoties nepateicīgajiem ārējiem apstākļiem, bet , kas ir ne mazāk svarīgi, bērns mācās tos pārvarēt.

Stājas uzlabošana

Atrodoties ūdenī, ķermenis paliek it kā nesverams. Rezultātā balsta un kustības aparāts, locītavas un saites atbrīvojas no slodzes. Ūdenī ķermenis atrodas gandrīz horizontāli un ir izstiepts. Iztaisnojas mugurkauls, bet muskuļi ritmiski saraujas un atslābinās. Īpaši labvēlīga peldēšana ir kraulā, kura laikā pamīšus roku darbība ūdenī un virs tā ietekmē mugurkaula lokanumu. Tāpēc ortopēdi rekomendē peldēšanu, stājas profilaksei un ārstēšanai.